Home » Mateřská škola

rubrika ... Mateřská škola

Krizová opatření od 14.10. do 1.11.2020

Sbírání hub – září 2020

V září jsme se s dětmi MŠ i ZŠ vypravili do lesa hledat houby. Kromě hub jsme měli možnost v lese pozorovat mraveniště a na louce včelí úly. Každý, kdo si přinesl do košíček neodcházel z lesa s prázdnou – pro každého se našla houbičk

a. Bylo to skvělé lesní dobrodružství.

Fotografie ZÁŘÍ 2020

Doporučený postup k managementu u akutních onemocnění v průběhu pandemie COVID19

Vážení rodiče,
Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo text, který naleznete v přílohách této informace. Řeší se v něm, jaké jsou nejčastější příznaky nákazy, co dělat, mají-li rodiče podezření na nákazu atd.

Jedná se o dokumenty:

 1. Management respiračních onemocnění v ambulancích všeobecných praktických lékařů v době pandemie onemocnění COVID-19 viz příloha č. 1
 2. Algoritmus testování metodou PCR u epidemiologicky významných kontaktů osoby s potvrzenou nákazou COVID-19 – KARANTÉNA + Algoritmus následného testování metodou PCR u osob s prokázanou nákazou COVID-19 (PCR pozitivních) – IZOLACE viz příloha č. 2
 3. Doporučený postup OSPDL ČLS JEP k managementu u akutních onemocnění v průběhu pandemie COVID19 – určeno pro školy a školská zařízení a zákonné zástupce dítěte (rodiče) – viz příloha č. 3

Doporučuji se s danými dokumenty seznámit.

Děkuji za spolupráci

Mgr. Bc. Andrea Marková, MBA, ředitelka školy

 

příloha č. 1

příloha č. 2

příloha č. 3

Mimořádné opatření od 10.9.2020 do odvolání

Přípravy na nový školní rok

Vážení rodiče, přátelé školy a děti,
než jsme mohli opět otevřít dveře naší školy a žáci usednout do svých školních lavic v novém školním roce 2020/21, proběhlo hned několik akcí v interiéru naší školy, se kterými bychom se chtěli podělit:

 1. byla provedena výmalba interiérů školy – jídelna, chodba, jedna ze tříd ZŠ, sociální zařízení v přízemí (zde byla provedena i oprava dlažby),
 2. stěna ve školní družině za tabulemi byla opatřena omyvatelným nátěrem a opět namontovány tabule a doplňky,
 3. do herny naší mateřinky jsme pořídili nový velice příjemný koberec a nový regál na hračky,
 4. nakoupili jsme hračky pro dvouleté děti,
 5. kvalitní zátěžový koberec byl pořízen a položen i na chodbu v přízemí školy,
 6. ve třídě ZŠ máme nový „přestávkový“ koberec,
 7. máme zprovozněno kompletních 6 počítačů ve třídě ZŠ s nejnovějším SW vybavením MS Windows 10 a MS Office 365,
 8. byl kompletně vyčištěn a seřízen projektor na interaktivní tabuli,
 9. provedli jsme důkladný úklid školy a desinfekci,
 10. nakoupili jsme učebnice a jiné školní pomůcky,
 11. připravili kompletní administrativu na nový školní rok,
 12.  ….a určitě jsme zde ještě na něco zapomněli ….

… prostě se snažíme o to, aby se vám ve škole líbilo a cítili jste se v ní skoro jako doma 😉

Za tohle všechno děkujeme všem zúčastněným a hlavně zřizovateli Obci Krásná Hora za maximální podporu. Velmi si jí vážíme a věřte, že na některých jiných i velkých školách by nám ji mohli závidět 😉 Nejen např. zázemí ve formě hraček a vzdělávacích potřeb v MŠ a ŠD, ale hlavně to rodinné prostředí a jak poslední dobou často slýcháme zvenčí, tak i úroveň vzdělávání.

Je to pro nás vždy velkou odměnou za naši práci a současně i velkým závazkem do mnoha a mnoha let budoucích.

Již nyní se na ně moc těšíme.

ředitelka školy
Mgr. Bc. Andrea Marková, MBA

 

Fota můžete vidět v albu níže:

Zahájení školního roku 2020/2021


Školní rok 2020/2021 bude zahájen v úterý 1. září 2020 v 8:00 (1.-5. ročník).


Provoz od 6:45 do 15:45.

Podrobné informace zaslány rodičům emailem.

 

Manual_k_provozu_skol_skolni_rok_2020-21.pdf

KARNEVAL 25. 2. 2020

V úterý 25. 2. 2020 výzdoba celé školy jasně signalizovala, že nás čeká neobyčejný den. Děti přicházely převlečené v maskách a již od rána nasávaly atmosféru karnevalového  veselí. Děti čekal den plný soutěží, tanečků a zábavy. Atmosféru umocňovaly i barevné světelné efekty a znějící karnevalové rytmy.

Na závěr karnevalu jsme si vyrobili novou karnevalovou masku.

Děti z karnevalu odcházely příjemně unavené s perníkovou medailí a spoustou dobrot.

Byl to opravdu vydařený den.

Návštěva Planetária a knihovny v Havlíčkově Brodě

Dne 6.3.2020 jsme s MŠ a ZŠ společně nasedli do linkového autobusu a vydali se na plánovanou návštěvu Havlíčkova Brodu. Statečně jsme pěšky zdolali kopec linoucí se od Stavební školy až ke škole v ulici Nuselská. Téměř celá škola byla již od rána v kině a tak zde čekali pouze na nás. Měli jsme štěstí, protože jsme mohli u šatny v bedýnce sledovat právě čerstvě přivezené žížaly. Zkoumali jsme půdu, ve které se uchovávají a také to, zda jsou opravdu světloplaché.

Rozdělili jsme se na dvě skupiny.

Skupina MŠ se usadily ve 3D kině. Na oči si každý nasadil slušivé červené brýle a pak již nic nebránilo ve sledování příběhu s názvem Pidiobři. Strhující příběh malých zvířátek nám přiblížil jejich běžné každodenní starosti, se kterými se potýkají v průběhu celého roku a nastínil nám jejich odlišnosti v různých ročních období.

Skupina dětí ZŠ se usadila do pohodlných polohovacích křesel planetária a sledovala poutavý výklad, ve kterém jsme se dozvěděli o blízkých i vzdálených planetách naší sluneční soustavy, dozvěděli jsme se o hvězdách zvěrokruhu, o různých pohledech na noční oblohu v různých částech naší Země.Měli jsme možnost shlédnout animovaný film Polaris, který nám ozřejmil, jak vypadá život na jednotlivých pólech, co je to stav beztíže a spousty a spousty dalších velice zajímavých a poučných skutečností.

Po obou produkcích následovala občerstvovací přestávka, po které jsme se všichni opět sešli ve svých původních sálech. Malé děti se dozvěděly mnoho zajímavostí ze života veverek, větší pak pokládaly nejrůznější otázky a měly díky jejich odpovědím možnost přistát například na Marsu, prozkoumat Jupiter, Saturn a zblízka se seznámit s jeho prstenci. Místy se nám až mírně zatočila hlava. Byli jsme očarováni a jistě příjemně nasyceni mnoha cennými informacemi.

Vzhledem k tomu, že jsme měli ještě časovou rezervu, byli jsme objednaní na krátkou návštěvu krajské knihovny. Paní knihovnice na nás již čekala a nechala naší škole k dispozici celé dětské oddělení. Mohli jsme si listovat knihami, prozkoumávat jejich obsahy a rozdělení, menší děti si v dětském koutku měly možnost pohrát s hračkami. Větší děti tak měly možnost porovnat rozdíl mezi místní knihovnou v Krásné Hoře a knihovnou krajskou.

Ve spodní části budovy jsme si ještě prohlédli model města Havlíčkův Brod.

Plni dojmů a nových poznatků jsme se zcela spokojeni opět vrátili nazpět do školy, kde na nás čekal oběd a od soboty i jarní prázdniny.

Rozhodnutí o přijetí dětí do MŠ 2020/2021

Základní škola a Mateřská škola Krásná Hora, příspěvková organizace
Krásná Hora 34
582 34 Krásná Hora u HB
+420 569 488 121
skola@zsms.krasnahora.cz

Přihlášení k odběru novinek

Krásná Hora u Havl. Brodu