Home » Mateřská škola » Návštěva Planetária a knihovny v Havlíčkově Brodě

Návštěva Planetária a knihovny v Havlíčkově Brodě

Dne 6.3.2020 jsme s MŠ a ZŠ společně nasedli do linkového autobusu a vydali se na plánovanou návštěvu Havlíčkova Brodu. Statečně jsme pěšky zdolali kopec linoucí se od Stavební školy až ke škole v ulici Nuselská. Téměř celá škola byla již od rána v kině a tak zde čekali pouze na nás. Měli jsme štěstí, protože jsme mohli u šatny v bedýnce sledovat právě čerstvě přivezené žížaly. Zkoumali jsme půdu, ve které se uchovávají a také to, zda jsou opravdu světloplaché.

Rozdělili jsme se na dvě skupiny.

Skupina MŠ se usadily ve 3D kině. Na oči si každý nasadil slušivé červené brýle a pak již nic nebránilo ve sledování příběhu s názvem Pidiobři. Strhující příběh malých zvířátek nám přiblížil jejich běžné každodenní starosti, se kterými se potýkají v průběhu celého roku a nastínil nám jejich odlišnosti v různých ročních období.

Skupina dětí ZŠ se usadila do pohodlných polohovacích křesel planetária a sledovala poutavý výklad, ve kterém jsme se dozvěděli o blízkých i vzdálených planetách naší sluneční soustavy, dozvěděli jsme se o hvězdách zvěrokruhu, o různých pohledech na noční oblohu v různých částech naší Země.Měli jsme možnost shlédnout animovaný film Polaris, který nám ozřejmil, jak vypadá život na jednotlivých pólech, co je to stav beztíže a spousty a spousty dalších velice zajímavých a poučných skutečností.

Po obou produkcích následovala občerstvovací přestávka, po které jsme se všichni opět sešli ve svých původních sálech. Malé děti se dozvěděly mnoho zajímavostí ze života veverek, větší pak pokládaly nejrůznější otázky a měly díky jejich odpovědím možnost přistát například na Marsu, prozkoumat Jupiter, Saturn a zblízka se seznámit s jeho prstenci. Místy se nám až mírně zatočila hlava. Byli jsme očarováni a jistě příjemně nasyceni mnoha cennými informacemi.

Vzhledem k tomu, že jsme měli ještě časovou rezervu, byli jsme objednaní na krátkou návštěvu krajské knihovny. Paní knihovnice na nás již čekala a nechala naší škole k dispozici celé dětské oddělení. Mohli jsme si listovat knihami, prozkoumávat jejich obsahy a rozdělení, menší děti si v dětském koutku měly možnost pohrát s hračkami. Větší děti tak měly možnost porovnat rozdíl mezi místní knihovnou v Krásné Hoře a knihovnou krajskou.

Ve spodní části budovy jsme si ještě prohlédli model města Havlíčkův Brod.

Plni dojmů a nových poznatků jsme se zcela spokojeni opět vrátili nazpět do školy, kde na nás čekal oběd a od soboty i jarní prázdniny.

Základní škola a Mateřská škola Krásná Hora, příspěvková organizace
Krásná Hora 34
582 34 Krásná Hora u HB
+420 569 488 121
skola@zsms.krasnahora.cz

Přihlášení k odběru novinek

Krásná Hora u Havl. Brodu